ПЕТ пляшка

Люди вже давно звикли купляти напої в пластикових пляшках, тому що це зручно. Хоча залишилися й ті, хто віддає перевагу традиційному скляному посуду. Здача використаних пластикових пляшок – це, як правило, справа торгівельних точок, закладів швидкого чи масового харчування або, на жаль, бідних верств нашого суспільства. Тому на даний час і зменшилася кількість пунктів прийому та, відповідно, установ вторинної переробки та використання пластикового посуду. Більшість людей не утруднює собі життя, щоб здати вторинний матеріал та не переймається екологічними проблемами, пов’язаними із засміченням навколишнього середовища пластиковим та скляним посудом. На жаль, не вирішують цю проблему й чиновники, які відповідають за екологічну безпеку сіл, міст та країни в цілому. Саме тому ФОП Клемешов А.А. вирішив боротися з цим і відкрив пункти прийому ПЕТ пляшок, де можна здати ПЕТ Пляшку та іншу вторсировину.

Після свят на смітниках міста та у зонах відпочинку городян різко збільшується кількість використаного посуду, пластикових пляшок, скляної тари. Люди не замислюються над тим, що пластик розкладається більше 100 років, а сама пляшка — більше 300. Це є однією з найбільших екологічних проблем у світі, якої можна було б уникнути, збираючи його у відповідних місцях та здаючи у пункти прийому вторсировини для подальшої утилізації чи переробки.

Багато хто знає, що пластик є величезною екологічною проблемою світового масштабу. Але оскільки його дуже дешево виготовити, то припиняти його виробництво поки ніхто не збирається. Може до тих пір, поки тихоокеанська «Велика сміттєва пляма» розростеться ще в 10 разів, як за останні 40 років. За останніми розрахунками вона важила 3.5 мільйони тон, повідомляє The San Francisco Chronicle, що в 6 разів більше ніж планктону в океані. Розміри її, такі ж як штату Техас. Це найбільше звалище планети, в якому близько 100 млн. тон сміття, яке можна було б здати на переробку та в результаті отримати кошти й зберегти екологію.

Підготовка до переробки ПЕТ-пляшок

Сам процес виглядає наступним чином. Сировина — використана ПЕТ пляшка збирається на складах і сортується на незабарвлений і пофарбований (за кольорами) класи. Потім відбраковуються пляшки з полівінілхлориду(ПВХ) їх переробка також відбувається окремо. Вручну віддаляються сторонні предмети, такі як гума, скло, папір, метал, інші типи пластиків (ПВХ, ПЕН, ПЕВТ, ПС і т.д.). Кожен колір надалі обробляється окремо. Пляшки, попередньо спресовані, завантажуються в спеціальну лінію з переробки тари, на виході якої виходить чистий флекс у вигляді пластівців.

Одного дня людство стикнеться з тим, що залишиться на маленьких клаптиках чистої території й змушене буде пити воду з присмаком пластику. На часі більшість цивілізованих країн світу намагаються вирішити цю проблему, створюючи пункти прийому, будуючи заводи та комплекси по переробці, проводячи екологічні акції. На жаль, в Україні ця робота знаходиться практично в зародковому стані. А шкода, бо цим самим ми можемо допомогти природі та очистити планету Земля, на якій живемо, отримати матеріальний зиск.