Подаруй життя склобою здай його на переробку!

Скло — це матеріал, який поширений в наш час досить широко. Склотара необхідна для зберігання продуктів, напоїв, скло використовується в багатьох сферах нашого життя. Однак несвоєчасна переробка скла поступово засмічує наші з вами вулиці міста. Саме для цієї мети створюються пункти прийому склотари у Вінниці і у області. Це пункти, яким здають комерційні організації та окремі особи бите і незбиране скло. Прийом битого скла дозволяє значно поліпшити екологічну ситуацію в місті, адже здаючи склобій і склотару на вторинну переробку, ми значно допомагаємо нашій природі.

Що стосується склобою, так це теж вважається вторинною сировиною, здаючи склобій ви допоможете не тільки собі поліпшити матеріальний стан, а й допоможете нашій природі, поліпшити екологію і свій настрій! Склотара, коли потрапляє в загальний контейнер із сміттям легко б’ється, а бите скло дуже складно відокремлювати на мусоропереробних заводах.

Проблема збору склотари — це не просто данина моді. Це мінімізація відходів та зменшення тиску на сміттєві звалища, які в нас і так переповнені.

Пункти прийому склотари щорічно у Вінниці здають тони відходів скла на переробні заводи. Це той матеріал, який, якщо і розкладається, то тільки через сотні тисяч років. Потрапляючи на сміттєві полігони, скло не перегниває, подібно іншим відходам, а просто захаращує навколишнє середовище. Але воно ж може бути перероблено без будь-яких відходів або побічних продуктів. При цьому кожна тонна переробляється скла економить близько 650 кг піску, 186 кг соди і близько 200 кг вапняку, а також істотно знижує енерговитрати при виробництві. Також не викликає сумнівів переваги скляної упаковки в порівнянні з пластикової чи паперової: це і високі гігієнічні властивості, і міцність, і збереження смакових якостей і аромату продуктів, і можливість багаторазового її використання, і звичайно ж, потенціал до переробки.

Тому бій склотари є цінним вторинним ресурсом, який варто здавати хоч за ради нашого екологічно чистого майбутнього не коштів які можна отримати від здачі!